مرکل: برای تصمیم‌گیری درباره سوریه منتظر گزارش سازمان ملل می‌مانیم

صدراعظم آلمان با اعلام حمایت از موضع‌گیری‌های اتحادیه اروپا درباره سوریه گفت که کشورش اتخاذ تصمیم در این زمینه را به اعلام گزارش سازمان ملل موکول می‌کند.

13920525000170 PhotoA مرکل: برای تصمیم‌گیری درباره سوریه منتظر گزارش سازمان ملل می‌مانیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نافذ آنلاین بوموسی، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در موضع‌گیری درباره تحولات سوریه گفت که کشورش همراستا با فرانسه منتظر گزارش ناظران سازمان ملل متحد در سوریه خواهد ماند و سپس دربارهاقدام نظامی در سوریه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مرکل همچنین از موضع‌گیری اتحادیه اروپا در زمینه پاسخ به حملات شیمیایی در سوریه حمایت کرد و در این مورد به اظهارات «گیدو وستروله» وزیر خارجه درباره انتظار تا اعلام نتیجه گزارش ناظران اشاره کرد.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید گزارش بازرسان سازمان ملل در مورد حادثه «غوطه» شرقی، آخر هفته منتشر می‌شود. به گفته وی کنگره آمریکا پنج‌شنبه یا جمعه در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌کند. قرار است گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل هم در همان ایام منتشر شود. رئیس‌جمهور فرانسه روز شنبه همچنین اعلام کرد احتمالا با انتشار این گزارش، آخر هفته در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌شود.

 

 

منبع:فارس