پس از ناکامی مقابل ارتش و انصارالله یمن «بلک واتر» نیروهایش را از یمن خارج می‌کند

شرکت امنیتی-اجاره‌ای «بلک واتر» از قصد خود برای خارج کردن نیروهایش از یمن خبر داد؛ بلک‌واتر آمریکایی که توسط عربستان و امارات علیه ارتش و مردم یمن به خدمت گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نافذ انلاین به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت امنیتی «بلک واتر» در پی تشدید خسارت‌های جانی نیروهایش در یمن، تصمیم به خارج کردن عناصرش از جنگ یمن گرفت.

به گزارش وبگاه خبری «یمانیون»، شرکت امنیتی «بلک واتر» روز گذشته (سه شنبه) تصمیم گرفت که عناصر موسوم به «نیروهای ضربت» مهمترین گردان فعال در نبرد یمن را از جبهه «العمری» واقع در استان «تعز» خارج کند.

بر اساس این گزارش، شرکت بلک واتر این تصمیم را به دنبال تشدید خسارت‌های جانی که عناصرش در جبهه العمری متحمل شده‌اند، اتخاذ کرد. تا کنون هفت عنصر این شرکت آمریکایی کشته، 39 تن زخمی و سه نفر دیگر انیز مفقود شده‌اند.

همچنین وبگاه خبری «صحافه 24» نیز با اعلام این مطلب، یادآور شد که 49 درصد سهام شرکت آمریکایی بلک واتر متعلق به خانواده حاکم در امارات متحده عربی است.

مقامات اماراتی پنج هواپیما را برای خارج کردن ده‌ها نیروی بلک واتر از طریق فرودگاه بین‌المللی عدن اجاره کرده و به یمن اعزام کرده‌اند.

این گزارش حاکی است که تصمیم شرکت بلک واتر به خارج کردن نیروهایش از جبهه العمری، تنش و دستپاچگی نیروهای اماراتی را به دنبال داشته است؛ نیروهایی که در نبرد علیه یمن شرکت کرده‌اند.

پیش از این و در تاریخ 9 دسامبر 2015، «ماسیاس باکنباه» از فرماندهان بلک‌واتر در یمن که اصالتا مکزیکی است، در درگیری‌ها کشته شد.

او که قصد داشت با پشتیبانی مزدوران سودانی، خود را به اردوگاه نظامی «العمری» نزدیک منطقه «ذباب» و «باب المندب» برساند، در این مسیر به دام نیروهای یمنی افتاد و کشته شد و یکی از سخت‌ترین ضربات بر پیکر نیروهای اجاره‌ای بلک‌واتر در یمن وارد شد.

چند روز قبل‌تر از آن نیز، هفت نیروی کلمبیایی و فرمانده استرالیایی آنها که همگی از نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر بودند، در درگیری با نیروهای یمنی در استان تعز (جنوب غرب یمن) کشته شده بودند.

نیروهای کلمبیایی نیز جزء نیروهای اجاره‌ای عربستان و امارات و عضو بلک‌واتر بودند که با عنوان ائتلاف عربی در یمن به مردم این کشور حمله می‌کنند.