تلاش مفسدان برای قبضه تجارت پتروشیمی/ بزرگترین برند ایرانی در خطر فروپاشی

پایگاه اطلاع رسانی بوموسی به نقل از خبرگزاری فارس: شرکت بازرگانی پتروشیمی pcc به عنوان بزرگترین و یکی از معدود برندهای تجاری معتبر ایران در خارج از کشور به دلیل تلاش یک شبکه فساد برای قبضه تجارت محصولات پتروشیمی در کشور، در معرض انحلال قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: تلاش مفسدان برای قبضه تجارت پتروشیمی/ بزرگترین برند ایرانی در خطر فروپاشی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با وجود سوابق تخلفات گسترده از بعضی مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی در مراجع قضایی، برخی منابع مطلع از انتصاب «الف» نفر اصلی این تیم که سابقه قبلی محکومیت قضایی نیز دارد به عنوان مدیر عامل یکی از شرکتهای مهم در امر بازرگانی فرآورده های پتروشیمی خبر می دهند.

پیرو برخی هماهنگی‌های به عمل آمده و جلسات برگزار شده، مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس طی یک نامه خطاب به معاون وزیر نفت تقاضای حذف و جایگزینی شرکت بازرگانی پتروشیمی را نموده است که به نظر می‌رسد حذف شرکت بازرگانی پتروشیمی بستر لازم برای تاسیس شرکت جدیدی با مدیریت فرد مورد نظر را مهیا می کند.

نکته عجیب در این مکاتبه آن است که هلدینگ خلیج فارس خود به نمایندگی از دولت مالک 45 درصد سهام شرکت بازرگانی پتروشیمی به نام PCC است که در حال حاضر عملاً یکی از معدود برندهای معتبر ایرانی در بازار تجارت جهانی و قدیمی ترین و فعال‌ترین شرکت حوزه بازرگانی فرآورده های پتروشیمیایی محسوب می‌شود و تحولات اخیر سرنوشت این شرکت بزرگ را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

یکی از تخلفات گسترده این تیم، سوء استفاده از تفاوت قیمت ارز مرجع و نرخ ارز در بازار بوده است که علی‌رغم دستور صریح رستم قاسمی وزیر نفت صورت گرفته و به شکل آشکاری از تفاوت زیاد نرخ ارز مرجع و نرخ آزاد آن سوء استفاده شده است.

پیش از این برخی منابع خبری از ورود برخی مراجع امنیتی و قضایی به این موضوع خبر داده بودند.

خبرگزاری فارس در دی ماه سال گذشته در گزارشی نسبت به سوء استفاده فعالان تجارت محصولات پتروشیمی از تفاوت نرخ ارز مرجع و آزاد هشدار داده بود.

فارس بزودی از پشت پرده صرافی‌های مرتبط با این شبکه در کشورهای همسایه خبر خواهد داد.