رییس دفترحفاظت منافع مصر در ایران بر لزوم تعمیق روابط تهران و قاهره تاکید کرد

تهران – ˈابراهیم خالد السعید عمارهˈ رییس دفتر حفاظت منافع مصر در تهران امروز (چهارشنبه) پس ازدیدار با قائم مقام و معاون خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی،در نشستی با حضور سردبیران،دبیران و خبرنگاران ˈایرناˈ، با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و مذهبی تهران و قاهره، بر تعمیق روابط دو کشور به ویژه در بخش اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافذ آنلاین بوموسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این نشست، ابتدا غلامحسین اسلامی فرد به تشریح فعالیت های رسانه ای ایرنا پرداخت و ابراز امیدواری کرد که همکاری های ایران و مصر در بخش های فرهنگی به ویژه در حوزه رسانه، بیش از گذشته گسترش یابد.

ˈعمارهˈ نیز در این نشست با تشریح تحولات مصر و چگونگی شکل گیری انقلاب مردمی در این کشور تاکید کرد مردم مصر با انقلاب خود به دنبال استقلال، آزادی و کرامت انسانی بودند.

وی دوره جدید در مصر را نشان دهنده آن دانست که این کشور می خواهد با اتحاد به جایگاه منطقه ای خود بازگردد.

حافظ منافع مصر با بیان اینکه تهران و قاهره دو بال امت اسلامی هستند،افزود: ایران و مصر به دلیل جایگاه تاریخی خود در جهان اسلام، از ظرفیت ها و توانمندی های زیادی در منطقه برای حل چالش ها و مشکلات موجود برخودردارند.

حافظ منافع مصر در ایران با تاکید دوباره به خواست دولت و مردم کشورش برای توسعه روابط با ایران، بویژه در زمینه اقتصادی گفت: دو کشور ایران و مصر باید زمینه ها و زیربناهای لازم را برای ارتقای روابط بین دو کشور فراهم کنند.

ˈعمارهˈ با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی گفت:دولت قاهره مخالف هر گونه تحریم یکجانبه علیه ایران است.

وی در پایان این نشست،به سوالات سردبیران، دبیران و خبرنگاران در باره مواضع مصر در منطقه و جایگاه این کشور در جهان اسلام پاسخ گفت.

انتهای پیام/