براثر حمله شبه نظامیان مسلح؛ یک خط لوله شرکت نفت هند در ایالت ˈآسامˈ منفجر شد

دهلی نو- یک خط لوله نفت شرکت نفت هند عصر روز سه شنبه در بخش تینسوکیا در ایالت آسام در شمال شرقی هند طی یک حمله منفجر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافذ آنلاین بوموسی به نقل از خبرگزاری ایرنا ، در پی این انفجار سازمان جبهه متحد آزادیبخش آسام (الفا) مسوولیت انفجار خط لوله نفت در بخش تینسوکیا در ایالت آسام را به عهده گرفته است.

مقامات بخش نفت آسام شرکت نفت هند گفتند که این انفجار موجب بروز یک حفره چهار پایی در خط لوله شرکت نفت هند در منطقه پنچیم مامارانی شده ولی تا کنون هیچگونه گزارشی از بروز تلفات جانی دریافت نشده است.

براساس این گزارش، وقوع این انفجار موجب بروز یک حریق جزیی نیز شده است.

این خط لوله بنزین، گازوئیل و روغن تنور آماده را به پایانه بخش نفت آسام در تینسوکیا برای توزیع خرده فروشی آنها منتقل می کند.

گفته می شود که مقداری از نفت جاری در این خط لوله به یک منطقه دو جریبی در اطراف وقوع این حادثه نشت کرده است.

منابع مذکور گفتند که مقامات شرکت نفت هند و نیروهای امنیتی به محل وقوع این انفجار رسیده و علل وقوع این حادثه را بررسی می کنند هر چند که این انفجار می تواند به سبب بروز نواقص فنی صورت گرفته باشد.

بااین حال، آن جناح از الفا که مخالف گفتگو با دولت مرکزی هند برای حل مشکل آسام می باشد مسئولیت انجام این انفجار را به عهده گرفته است و آرانیا آسوم یک عضو شاخه تبلیغات این جناح تحت ریاست پارش بارواه گفت که از یک بمب زمانی قابل برنامه ریزی در انجام این انفجار استفاده شده بود.

بااینحال، پلیس گفت که مداخله الفا در این انفجار تا کنون تایید نشده است.

الفا یک گروه شبه نظامی فعال در شمال شرقی هند است که در جهت تشکیل یک کشور مستقل برای اتباع آسامی هند مبارزه می کند.

دولت هند الفا را در سال 1990 به عنوان یک سازمان تروریستی توصیف و فعالیت آنرا ممنوع کرد.

انتهای پیام /