دزدان دریایی سومالی از تهدید کشتی های ایرانی دست کشیده اند

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: به دنبال عملیات موفقیت آمیز رعد یک و دو در فروردین سال گذشته،اقتدار ایران در آب های دور بیش از پیش به اثبات رسید و پس از آن، دزدان دریایی سومالی ناوگان تجاری و نفتکش ایران را تهدید نکرده اند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نافذ آنلاین بوموسی به نقل از ایرنا، امیر دریادار ˈحسین آزادˈ عصر دوشنبه در یک نشست خبری افزود: دو عملیات یاد شده موجب تعجب نیروی دریایی سایر قدرت های نظامی شده و همچنان به دنبال رمزگشایی از این اقدامی نظامی ایران هستند که بدون هیچگونه آسیب و با موفقیت کامل انجام شد.

این مقام نظامی تاکید کرد:همراهی (اسکورت) کشتی های تجاری و نفتکش ایران همچنان با قدرت ادامه داشته و در سه سال گذشته یک هزار و 500 فروند کشتی ایرانی توسط ناوگروه های اعزامی جمهوری اسلامی و تکاوران نیروی دریایی ارتش در غرب، شرق و شمال اقیانوس هند اسکورت شده اند.

وی ادامه داد: اعزام ناوگروه های ارتش جمهوری اسلامی به آب های دور و سه سال حضور مستمر در اقیانوس هند و دریای مدیترانه و 40 روز ماندگاری در دریا (بدون پشتیبانی) رکوردهای جدیدی را برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ثبت کرده است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی دریایی ارتش این افتخارات را استمرار موفقیت های این نیرو از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دانست و یادآور شد: در ایام جنگ تحمیلی نیز نیروی دریایی ارتش تنها بخش نظامی ایران بود که به طور مستقیم با ارتش آمریکا به نبرد پرداخت.

به گفته دریادار آزاد، ارتش جمهوری اسلامی پیش از دفاع مقدس700 شهید به انقلاب تقدیم کرد و در نبرد هشت ساله با عراق نیز 48هزار شهید ارتش گواه دلاوری و حضور مستمر در میدان دفاع مقدس است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گواه مظلومیت این نیروست که به عنوان یک نیروی آموزش دیده و کلاسیک، در زمینگیر کردن دشمن و خنثی کردن توطئه های پی در پی آنان برای شکست سریع انقلاب نقش بی مانند و غیر قابل انکاری داشته اند.

دریادار آزاد با اشاره به پیام تاریخی امام راحل در 29 فروردین سال 58 برای نامگذاری این روز به نام روز ارتش جمهوری اسلامی این حرکت هوشمندانه را خنثی کننده تفکرات و زمزمه های منحل کردن ارتش توصیف کرد که متاسفانه در لایه های مختلفی رسوخ کرده بود.

وی خداباوری بدنه ارتش و پیروی از رهنمودهای بنیانگذار انقلاب در ایام جنگ را از مهمترین دلایل افتخارآفرینی های ارتش و به ویژه نیروی دریایی دانست که از جمله آنها می توان به فلج کردن اقتصاد جنگ دولت متخاصم عراق و باز نگه داشتن شریان تجارت دریایی ایران اشاره کرد.

این فرمانده نظامی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز توانمندی نیروی دریایی ارتش نسبت به ایام دفاع مقدس چند برابر شده و با یک تلاش همه جانبه، همه حلقه های فعالیت دفاعی و نظامی ایران از طراحی تا اجرا و بهره برداری با کمک متخصصین دانشگاهی، صنعتی و نظامی بومی شده است.

دریادار آزاد راهبرد تعیین شده از سوی رهبر انقلاب برای دادن عمر انقلابی به تجهیزات نظامی را راهگشا و تعیین کننده خط مشی نیروی دریایی ارتش دانست و تاکید کرد: بر این اساس بازسازی و نوسازی ناوگان نیروی دریایی با جدیت در حال انجام است و هم اکنون نیز بازسازی ناو دریابان ˈبایندُرˈ رو به پایان بوده و در آینده نزدیک به ناوگان نیروی دریایی ملحق می شود.

وی در پایان با اشاره به همزمانی هفته ارتش جمهوری اسلامی با ایام فاطمیه، برگزاری مراسم معنوی شبی با قرآن و کلاس های آگاه سازی سیاسی، برگزاری محافل انس با قرآن دیدار با خانواده شهدا و جانبازان،رژه دریایی و رژه خیابانی نیروهای مسلح را از مهمترین برنامه های امسال اعلام کرد.