بیش از ۳۵ هزار کشته در درگیری های نظامیان ترکیه و ˈپ.ک.کˈ

آنکارا – کمیسیون مبارزه با تروریسم مجلس ملی ترکیه ، شمار کشته شدگان درگیری های نیروهای امنیتی و نظامی این کشور با اعضای حزب کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ در 30 سال گذشته را بیش از 35 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافذ آنلاین بوموسی به نقل از خبر گزاری ایرنا:

این کمیسیون امروز – سه شنبه – در گزارشی شمار کشته شدگان درگیری های نیروهای پلیس ، نظامی و امنیتی ترکیه با ˈپ.ک.کˈ در 30 سال گذشته را 35 هزار و 576 نفر اعلام کرد.

این گزارش شمار نظامیان کشته شده را 11 هزار و 795 و تعداد کشته شدگان نیروهای ˈپ.ک.ک ˈ را 22 هزار و 49 نفر ذکر کرده است.

کمیسیون مبارزه با تروریسم مجلس ترکیه ، سن کشته شدگان را بین 14 تا 25 سال عنوان کرد و افزود : به علت درگیری ها نظامی در مناطق مختلف این کشور نیز 386 هزار و 360 نفر در 14 استان ترکیه مجبور به ترک خانه هایشان شده اند و از این تعداد 187 هزار و 861 نفر به منازلشان بازگشته اند.

براساس این گزارش ، 88 درصد از نیروهای حزب کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ را که مقامات ترکیه از آن به عنوان حزب غیر قانونی نام می برند ، مردان تشکیل می دهند که 50 درصد از آن میانگین سنی شان 17 تا 20 سال است.

حزب کارگران کرد ترکیه (پ.ک.ک) در سال 1984 میلادی فعالیت مسلحانه خود علیه دولت ترکیه را آغاز کرده است.

در سال 1999 میلادی ˈعبدالله اوج آلانˈ رهبر این سازمان دستگیر و به اعدام محکوم شد، ولی با لغو حکم اعدام در روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ، حکم اعدام اوج آلان به حبس ابد تغییر یافت.

انتهای پیام /