قانون کار اصلاح می شود/ نرخ بیکاری را به ۷درصد تقلیل می دهیم

تهران- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اصلاح قانون کار پس از اتمام بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی نافذ آنلاین بوموسی به نقل ازایرنا، ˈاسدالله عباسیˈ روز یکشنبه در حاشیه اجلاس کمیته مشترک همکاری های اقتصادی ایران و بروندی که در مجموعه تلاش برگزار شد، در جمع خبرنگاران، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صدد است تا پایان برنامه پنجم توسعه نرخ بیکاری را به هفت درصد تقلیل دهد.

وی با اشاره به رشد بخش تعاون نیز گفت: همچنین در صدد هستیم که سهم بخش تعاون را در اقتصاد بر اساس برنامه پنجم به 25درصد افزایش دهیم.

وی از واگذاری 51 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی در اینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: در بحث اشتغال مددجویان، برنامه های خوبی در حال اجرا است و آنچه در حال پیگیری است، بیش از تعهدات بوده و برای بازنشستگان نیز برنامه های خوبی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به سند توسعه تعاون گفت: سند توسعه تعاون در مرحله تصویب و ابلاغ قرار دارد. این موضوع پس از اصلاح، نهایی و در دولت تصویب شده که طی یک لایحه پس از بررسی بودجه به مجلس ارایه می شود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش مستمری مددجویان بیش از کارمندان و کارگران است، در خصوص میزان افزایش مستمری مددجویان سازمان بهزیستی گفت: در ارتباط با بهزیستی و کمیته امداد، افزایش سالانه وجود دارد و هر سال درصدی افزایش می یابد. امسال نیز سعی خواهد شد تا نسبت به گذشته توجه خاصی شود و همچنین در ارتباط با حقوق و مزایای آنان تعیین تکلیف شده است.

وی خاطرنشان کرد که افزایش حقوق آنها قابل توجه نیست، اما بیش از میزان افزایش حقوق کارمندان و کارگران است.

عباسی با اشاره به تعیین برنامه های اشتغال سال جاری گفت: شورای عالی اشتغال در سال جاری به ریاست معاون اول رییس جمهوری بزودی برگزار خواهد شد و عملکرد سال گذشته در خصوص اشتغال و برنامه های سال جاری تنظیم و تدوین خواهد شد تا بتوان گام مؤثری در کاهش نرخ بیکاری برداشت.

به گفته ی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،ایجاد اشتغال برعهده همه دستگاه ها است و ما نیز به سهم خود در این راستا تلاش خواهیم کرد.

عباسی تصریح کرد: به طور حتم در شورالی عالی کار موضوع تحقق ماموریت های اشتغال وزارت کار از جمله کاهش تدریجی نرخ بیکاری و ایجاد سالانه 200 هزار فرصت شغلی تا پایان سال 94 مورد بررسی قرار خواهد گرفت.